Apklausa
Kalendorius
2018 m. liepos mėn.
P A T K P Š S
« Bir    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Partneriai
Partneriai
 Joninės darželio kieme

Rasas ar Kupolines ar Jonines dažnas įvardintų kaip gražiausią vasaros šventę. Jau ne vienerius metus ją švenčiame savo įstaigoje ir kviečiame Joninių šventėje dalyvauti Lazdynų bendruomenę. Birželio 22 d. rytą susirinkome šventiškai nusiteikę ir pasipuošę pintais pievų gėlių vainikais. Renginio vedėja kvietė nusiprausti Joninių vandeniu, kuris, kaip ir Joninių nakties rasa, buvo įgavęs stebuklingų savybių, ir, kiekvienam nusipraususiam, padėsiąs būti sveikam, stipriam ir ištvermingam visus metus. Žinoma, šventė, žaidimai ir dainos - neatsiejami dalykai. Sustojom prie kupolės - aukštai iškeltos pievos gėlių puokštės - šventės simbolio ir uždainavome: ,,...viena šaka žydėjo - kaip saulė tekėjo, kita - kaip mėnulis riedėjo, trečia - kaip žvaigždelė žibėjo...". Šventės metu dainavome dar ne vieną dainą, šokome ne vieną šokį, klausėmės vaikų deklamuojamų eilėraščių apie Jonines, Lietuvą, vasarą, saulę - taip plėtojome vaikų pažintinius gebėjimus, meilę gimtąjam kraštui, jo tradicijoms. Į šventę atvyko buvusi ilgametė įstaigos darbuotoja Janina Matulevičienė. Vaikams ypač buvo įdomu bendrauti ir sužinoti, kad Joninių diena - birželio 24 - oji yra Janinos vardo diena. Šia proga svečias buvo apvainikuotas ąžuolo vainiku. Žinoma, linksmiausias Joninių šventės žaidimas yra ,,Surask paparčio žiedą". Mes jį suradom...

11 Nuotraukos

 Kaklaraištis tėčiui

Tėvo diena - viena iš dviejų dienų metuose, skirta mūsų artimiausiems žmonėms. Labai norėjome, kad tėčiai atrodytų šventiškai, todėl pasitarę, sumanėme nupiešti, iškirpti, puošti kaklaraištį tėčiui ir taip jį pasveikinti su Tėvo diena. Kaklaraiščių pagaminome daug ir gražią birželio 1 - osios dieną iškabinome juos darželio kieme ant pačių pasigaminto stovo. Skambant dainoms, kiekvienas laukėme ateinančio į darželį savo tėčio.

6 Nuotraukos

Vaikų meno projektas ,,Juosta mamai 2018

,,Miela mūsų mama, esi tarsi saulė, tavo veidas šviečia lyg ryto rasa, ir pati geriausia visame pasaulyje, nes tokia šioj žemėj tiktai viena". Gegužės 4 d. ryte susirinkome darželio kieme ir iš savo mažutėmis, bet darbščiomis rankelėmis supintų, surištų, suklijuotų juostelių, skirtų brangiai mamytei dovanoti, sukūrėme kompoziciją ,,Saulutė šviesiausia...".

19 Nuotraukos

Balandžio 18 d. mūsų darželyje prasidėjo teatro dienos - festivalis ,,Fantazijos šalyje 2018", skirtos Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti. Šiame renginyje dalyvaujančios grupės pasirinko lietuvio autoriaus eilėraštį, poemą ar jų ištrauką ir parengė teatralizuotą pasirodymą. Pirmąja festivalio dieną žiūrovai turėjo galimybę pamatyti improvizacijas pagal: A. Matučio eil. ,,Gandro batai, K. Jakubėno eil. ,,O tai šitai, o tai taip" , R. Skučaitės eil. ,,Saulė" , K. Kubilinsko eil. pasakėlę ,,Stovi pasakų namelis", V. Nemunėlio poemėlę ,, Meškiukas Rudnosiukas".

20 Nuotraukos

Balandžio 19 d. ,,Fantazijos šalyje 2018 " žiūrovai stebėjo teatralizuotus pasirodymus - improvizacijas pagal: lietuvių liaudies dainą ,,Kur važiuoji", R. Skučaitės eil. ,,Boružėlė", V. Mozūriūno poemą ,,Legenda apie Vilniaus pilį", E. Mieželaičio poemėlę ,,Zuikis Puikis". Žiūrovai, jaunieji artistai pasirodymų metu patyrė teigiamų emocijų ir įsitikimo, kad eilėraštį, poemėlę ar eiliuotą pasakėlę galima suvaidinti.

29 Nuotraukos

  Projektas ,,Draugaukime !

Įstaigos bendruomenė kovo 19 - 25 d. dalyvavo veiksmo savaitėje ,,BE PATYČIŲ" - įgyvendino projektą ,,Draugaukime". Šios savaitės metu grupėse vyko: 1. Mini vaidinimai ,,Katė Morka ir šuo Taškius draugauja“ lopšelio - darželio aktų salėje ir grupėse. 2. Žaidimo ,,Nuotaikų laikrodukas“ kūrimas ir panaudojimas grupių ugdomojoje veikloje. 3. Animacinių filmukų peržiūra ir aptarimas grupėse. 4. Dalyvavimas draugystės diskotekoje ,,Pašokime kartu ir aš, ir jis, ir tu...“. 5. Grupių draugystės knygos kūrimas. Visą savaitę darželyje buvo kalbama draugystės ir bendravimo temomis. Vaikai kūrė grupės draugystės knygeles ir žaidė žaidimą ,, Nuotaikų laikrodukas“, žiūrėjo animacinius filmukus, klausėsi dainelių, dalyvavo mini vaidinimuose, piešė ir aplikavo įvairius piešinėlius draugystės temomis. Atlikdami kūrybines užduotis visi dirbo individualiai ir bendrai. Vaikai dalinosi priemonėmis, padėjo vienas kitam, džiaugėsi bendru darbo rezultatu, patyrė teigiamų emocijų,

13 Nuotraukos

Žemės Diena

Kovo 20 d. mūsų įstaigoje įvyko Žemės dienos progai skirtas renginys – madų šou ,,Mylėkime žemę“. Šiam renginiui įstaigos 12 grupių tėvai su vaikais kūrė kostiumus iš antrinių žaliavų: iš įvairių plastiko maišelių, laikraščių, tualetinio popieriaus ritinėlių, kartoninių dėžių, plastikinių butelių, įvairių kamštelių, jogurto, varškės indelių. Visi kostiumai buvo skirtingi ir madingi. Vaikai tapo princesėmis, karalaitėmis, gėlytėmis, princais, riteriais, robotais ir kitais personažais. Ypač jais džiaugėsi vaikai, o modeliai, aprengti netradiciniais drabužiais, sulaukė daug aplodismentų ir gėlės žiedo, kuris buvo pagamintas ir kiaušinių dėklo. Taigi, antrines žaliavas prikėlėme antram gyvenimui.

21 Nuotraukos

„LIETUVA – MANO TĖVIŠKĖLĖ“

Kovo 9 - ąją susirinkome atšvęsti svarbią mūsų šaliai datą - atkurtos Lietuvos 100 - metį. Šia proga Lietuvą sveikino darželio grupių vaikai, pedagogai ir dovanojo ypatingą dovaną - dainų, šokių ir eilėraščių pynę.

18 Nuotraukos

Lietuvos mažųjų žaidynės 2018 - I etapas

Treti metai Vilniaus lopšelio - darželio ,,Rytas" ugdytiniai ir pedagogai dalyvauja Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte ,,Lietuvos mažųjų žaidynės " , kurį organizuoja Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija, Lietuvos Tautinis olimpinis komitetas. I - asis ,,Lietuvos mažųjų žaidynių 2018" etapas vyko vasario 20 d. Sausio 13 - osios mokyklos sporto salėje. Festivalis prasidėjo šventine sportininkų eisena. Vėliau dalyviai pasiskirstė į keturias komandas ir draugiškai, smagiai varžėsi šešiose rungtyse. Buvo džiugu matyti vaikų didelį norą sportuoti, užduotis atlikti ne tik kuo greičiau, bet ir tiksliau. Ugdytinių aktyvų bendravimą skatino patrauklios, netradicinės priemonės. Visiems festivalio dalyviams po rungčių direktorė įteikė diplomus. Vaikams tai buvo ir pramoga, ir patirtis - jie judėjo, džiaugėsi ir atrado.

18 Nuotraukos

Aktyvus žygis, skirtas Lietuvos 100-mečiui

Smagu buvo žygiuoti, dainuoti ir skanduoti, savo pačių pasigamintomis trispalvėmis mojuoti vasario 15 d. rytą. Juk tai svarbus, ypatingas žygis - skirtas Lietuvos 100 - mečiui. Neišdildomą prisiminimą kiekvieno dalyvio širdyje ir atmintyje paliko matytas įvykis - Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimas ant Vilniaus televizijos bokšto.

9 Nuotraukos

Užgavėnės

Mūsų įstaigos bendruomenė darželio kieme vasario 13 d. šventė šimtmečio Užgavėnes. Šventės dalyviai stebėjo persirengėlių prisistatymus, Lašininio ir Kanapinio kovą, žaidė, dainavo, dalyvavo Morės palydose, valgė blynus.

13 Nuotraukos

Pusiaužiemio ir Vilniaus gimtadienio šventimas

Sausio 25 d. šventėme Pusiaužiemį - iš žiemos miego prikėlėme meškutę ir bitutes, drauge linksminomės, gėrėme žolelių arbatą, pastatėme Gedimino pilį ir joje iškėlėme Lietuvos trispalvę, nes ši diena - Vilniaus miesto gimtadienis.

10 Nuotraukos

Dalyvaujame meniame projekte

"Pėledžiukų" grupės vaikai dalyvavo meniniame projekte,kuris būvo organizuotas Vilniaus lopšelio-darželio "Geniukų Kalvė"

5 Nuotraukos

Aktyvus žygis, skirtas Laisvės gynėjų dienai atminti

Sausio 13 - osios rytą pagerbėme už šalies laisvę 1991 - ųjų sausį žuvusiųjų atminimą: prie grupių langų uždegėme žvakutes - dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje ,,Atmintis gyva, nes liudija" ir ėjome į žygį prie Vilniaus televizijos bokšto, kuris yra vienas iš Lietuvos laisvės simbolių.

8 Nuotraukos

Trys Karaliai

15 Nuotraukos

Renginys

Prieš Kalėdas visi susirinkome salėje smagiai praleisti laiką, padainuoti ir pašokti ir atviruką vienas kitam įteikti.

19 Nuotraukos

Kalėdos 2017

9 Nuotraukos

Žibintų Šventė

8 Nuotraukos

Svečiuose pas gaisrininkus

Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, I-oji komanda

5 Nuotraukos

Duonos Kelias

2 Nuotraukos

4 Nuotraukos

Daržo gėrybės

20 Nuotraukos

Rugsėjo 1-oji

13 Nuotraukos

2016-2017 mokslo metai

51 Nuotraukos